Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
Kategorie blog
Kreatywne zajęcia dla zorganizowanych grup szkolnych i przedszkolnych 1
Kreatywne zajęcia dla zorganizowanych grup szkolnych i przedszkolnych

OFERTA DLA GRUP SZKOLNYCH I PRZEDSZKOLNYCH

Zapraszamy wychowawców i nauczycieli przedmiotów kreatywnych do wzbogacenia swojej oferty edukacyjnej o spotkanie z Pracownią KotyNaPłoty!

Oferujemy zajęcia dostosowane do wieku uczestników oraz możliwości organizacyjnych placówki edukacyjnej.
U nas każde dziecko może poznać zasady działania maszyny do szycia, nauczyć się kroić i szyć, a także szyć ręcznie i filcować!
Zajęcia organizujemy w trakcie godzin lekcyjnych/ opiekuńczych.

OFERTA DLA PRZEDSZKOLI - dzieci 3-6 lat

1. Filcowanie na mokro - broszka na Dzień Mamy/Dzień Dziadka/Walentynki

Praca z wełną pobudza i rozwija motorykę małą. Pozwala ćwiczyć dłonie oraz wykorzystuje rozmaite formy ćwiczeń rękami z użyciem siły - naciskanie, rolowanie, uderzanie, wyciskanie. W efekcie zabawy z mydłem i wełną powstają formy kwiatowe. Każda inna, każda wyjątkowa. Otrzymane elementy można następnie wykorzystać jako np. broszkę lub jako element do dalszej zabawy kreatywnej, np. do tworzenia prac plastycznych: kartek z życzeniami, obrazków...
Zajęcia trwają od 30 do 45 minut w zależności od wieku i aktywności grupy.

Koszt uczestnictwa w zajęciach to 30 zł/osoba. W tej cenie zawarta jest opieka instruktora oraz wszystkie niezbędne materiały.

2. Moja pierwsza przytulanka - samodzielnie zrobiona maskotka

Warsztaty polegają na wypchaniu wypełnieniem wcześniej przygotowanych ciałek maskotek oraz zaszyciu na maszynie otworu.
Zadanie to pobudza i rozwija motorykę małą oraz pozwala dziecku na bezpieczny i w pełni kontrolowany kontakt z maszyną do szycia
Podczas zajęć dzieci mogą poznać proces powstawania maskotek oraz jak działa maszyna do szycia.

Maskotka może mieć kształt:
- misia
- serduszka
- kotka
- chmurki
- gwiazdki

Zajęcia trwają ok. 30- 60 minut w zależności od wieku uczestników i liczności grupy
Koszt uczestnictwa w zajęciach to 40 zł/osoba. W tej cenie zawarta jest opieka instruktorów oraz wszystkie niezbędne materiały.

3. Laleczka z gałganków - lalka bez szycia

Warsztat bazujący na słowiańskim sposobie tworzenia lalek motanek. Z kolorowych szmatek, skarpetek bez pary  i sznureczków można stworzyć wyjątkowe laleczki. Bez szycia, tylko na bazie odpowiedniego składania materiałów oraz wiązania węzłów powstają cudowne lalki. Zajęcia te rozwijać motorykę małą dzieci oraz pobudzają kreatywność oraz nakłaniają do planowania. Uczą doboru koloru, rozpoznawania i rozróżniania faktury i struktury tkanin.

Zajęcia trwają ok 40 minut.
Koszt uczestnictwa w zajęciach to 30 zł/osoba. W tej cenie zawarta jest opieka instruktora oraz wszystkie niezbędne materiały.

OFERTA DLA SZKÓŁ

1. Szyjemy materiały!

Zajęcia przy maszynach do szycia. Dzieci uczą się obsługi sprzętu i stawiają pierwsze kroki w całkowicie samodzielnym szyciu na maszynie do szycia.

W ciągu 1,5 godziny możemy wspólnymi siłami uszyć:
- poduszkę
- misia
- skarpetę mikołajkową
- ozdoby choinkowe
- prezent na Dzień Babci/Dzień Dziadka/Dzień Mamy/ Walentynki
- kartkę z życzeniami np. na święta

Tematyka zajęć ustalana jest indywidualnie z opiekunem grupy.
Koszt uczestnictwa w zajęciach to 40 zł/osoba. W tej cenie zawarta jest opieka instruktora oraz wszystkie niezbędne materiały i sprzęt.

2. Filcowanie na mokro

Praca z wełną pobudza i rozwija motorykę małą. Pozwala ćwiczyć dłonie oraz wykorzystuje rozmaite formy ćwiczeń rękami z użyciem siły - naciskanie, rolowanie, uderzanie, wyciskanie. W efekcie zabawy z mydłem i wełną powstają formy przestrzenne.
Otrzymane elementy można następnie wykorzystać jako np. broszkę lub jako element do dalszej zabawy kreatywnej, np. do tworzenia prac plastycznych: kartek z życzeniami, obrazków...

Możemy ufilcować:
- kwiatek
- etui na telefon
- kuleczki/pompony

Zajęcia trwają od 30 do 45 minut w zależności od wieku i aktywności grupy. Tematyka zajęć ustalana jest indywidualnie z opiekunem grupy
Koszt uczestnictwa w zajęciach to 30 zł/osoba. W tej cenie zawarta jest opieka instruktora oraz wszystkie niezbędne materiały.

3. Szyjemy akcesoria.

Zajęcia przy maszynach do szycia skierowane do dzieci starszych (kl. IV - VIII). Dzieci uczą się obsługi sprzętu i rozwijają umiejętności cięcia i szycia coraz bardziej skomplikowanych projektów.

W ciągu 1,5 godziny możemy wspólnymi siłami uszyć:
- torbę na zakupy
- kosmetyczkę z zamkiem
- zakładkę do książki
- komin na szyję

Tematyka zajęć ustalana jest indywidualnie z opiekunem grupy.
Koszt uczestnictwa w zajęciach to 50 zł/osoba. W tej cenie zawarta jest opieka instruktora oraz wszystkie niezbędne materiały i sprzęt.

Grupa szkolna podczas zajęć z szycia w pracowni KotyNaPłoty


Prosimy o kontakt telefoniczny (507769619 ) lub mailowy (karola@kotynaploty.pl) w celu ustalenia terminu. Minimalna ilość uczestników zajęć - 15 osób.

 

OFERTA SPECJALNA

Chcesz zorganizować w swojej szkole KÓŁKO KRAWIECKIE?
Doskonale wiesz, że szycie rozwija motorykę małą, uczy planowania i samoorganizacji, rozwija kreatywność, wykorzystuje i poszerza praktyczną wiedzę matematyczną, z zakresu fizyki oraz chemii, ale nie masz zasobów lokalowych do utworzenia stałej pracowni oraz personelu do prowadzenia tego typu zajęć?
Zadzwoń do nas! Zorganizujemy mobilne kółko krawieckie w Twojej szkole!
Zapewnimy sprzęt, materiały oraz wykwalifikowanego instruktora z wieloletnim doświadczeniem w kreatywnej pracy z dziećmi.
Tel. 507769619, Karola

Komentarze do wpisu (1)

9 czerwca 2023

Dzień dobry, czy jest możliwość zorganozowania zajęć dla 25 osób dorosłych? We wrześniu realizuję kolejną część projektu w ramach Erasmusa, przjeżdżają do nas goście z kilku krajów europejskich. Chodzi mi o kilkugodzinne warsztaty, na których goście mogliby wykonać swoje "dzieło" i zabrać ze sobą (np. Uszyć torbę na ramię). Pozdrawiam serdecznie Karolina Bosacka-Stefek

 

 

Sklep stacjonarny w Gdańsku
ul. Słowackiego 19

czynne: wt- pt 11.00- 19.00

            sobota 10.00- 15.00
            

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl